Kategori: Genel Merkez0

HAYSİAD 2. KONFERANSI İSTANBUL SANCAKTEPE’DE YAPILDI

İlkinin Isparta’da yapıldığı HAYSİAD Konferans serisinin 2. Programı İstanbul Sancaktepe’de Altınbaşak Konuk Evi konferans salonunda gerçekleşti. Programa İstanbul genelinden yaklaşık 60 üye katıldı.

Kur’an-I Kerim tilavetiyle başlayan programın ilk sunumu Hayrat Vakfı Kayaşehir Temsilcisi Salih Çetin tarafından yapıldı. Rızkın mahiyeti üzerine gerçekleşen sunumda Çetin, rızkın tevekkülvari talebinin ne demek olduğuna değindi.

Programın ikinci sunumunda genel başkanımız Hacı Özdemir ticaretin manasını anlamak ve ticarette doğru yöntemle başarı konularına değindi.

Herkesi yakından ilgilendiren bir konu olan pazarlama sunumu Yaparlar A.Ş. Genel Müdürü Cüneyt Durmaz tarafından gerçekleştirildi.  Katılımcıların pür dikkat dinlediği sunumunda işin teoriğinin yanı sıra pratiğinde de nasıl işlediği örneklerle detaylıca anlatıldı.

Kuşkusuz konferansın en dikkat çeken sunumu Gökhan Güllaç tarafından iş zekâsı üzerine yapıldı. Verinin toplanması, işlenmesi, analiz edilmesi ve sonuca ulaşılması üzerine gerçekleşen sunumda iş zekâsının kullanım alanları ve kullanımına yönelik faydalı çalışmalar da paylaşıldı. Örnek Excel tablolarının incelendiği eğitim katılımcılarda büyük farkındalık oluşturdu.

Programın son bölümünde mali müşavir ve teşvik uzmanı Ramazan Turkut güncel SGK ve İşkur teşvikleri ile ilgili detaylı bilgilendirme yaptı. Katılımcılardan gelen soruların cevaplanmasıyla konferansımız sona erdi.