Kategori: Genel Merkez0

7. Isparta Yaz Çalışmamızı Gerçekleştirdik

Geleneksel Isparta Yaz Çalışmamızı yoğun bir katılımla Barla’da gerçekleştirdik.

Her sene olduğu gibi bu yılda üç gün olarak planlanan program üyelerimizin maddiyattan uzaklaşarak maneviyatın huzuruna varmaları adına ticarete yönelik manevi derslerden teşkil edildi.

İlk gün Isparta’da yapılan kabir ziyaretleri ve cuma namazının ardından Barla’ya intikal edildi. Kısa bir istirahatin ardından Isparta Temsilcimiz Mücahit Çetiner ev sahibi sıfatıyla hoş geldiniz konuşmalarını gerçekleştirdi. Ardından genel başkanımız Hacı Özdemir takdim ve selamlamalarını yaptı. Haysiad sunumu için kürsüye gelen genel merkez yönetim kurulu üyesi Ramazan Aydın HAYSİAD sunumunu gerçekleştirdi.

Bu programın ardından Hayrat Vakfı Kahramanmaraş Temsilcisi Feridun Işıklı katılımcılara sunumunu yaptı.

İkinci gün üç önemli konuk ile programımız başladı.

İlk konuşmacımız Hayrat Neşriyat Matbaası Genel Müdürü Bahadır Akbaş oldu. Bahdır Bey’in ardından Hayrat Vakfı Denizli Temsilcisi Zakir Çetin  İslam ahlakına dayalı ticaret hakkında sunum yaptı.

Bu programın ardından Hayrat Vakfı İstanbul Temsilcisi Hüseyin Yavuz Bey sunumunu gerçekleştirdi. Kader ve iman ekseni etrafında gerçekleşen sunumun ardından kısa da olsa HAYSİAD faaliyetlerine değinen Yavuz, Bediüzzaman Hazretleri’nin “Bu Zamanda İ’layı Kelimetullah Maddeten Terakkıye mütevakkıftır.” sözünden yola çıkarak HAYSİAD’IN gerekliliği ve nelere vesile olabileceğinden bahsetti.

Yavuz’un sunumlarının ardından KOSGEB Isparta Müdürü Yurdun Yıldırım Bey KOSGEB destekleri ve teşvikler hakkında bilgi verdi. Konunun uzmanıyla bir araya gelen üyelerimiz akıllarına takılan soruları birebir sorma imkanı buldular.

Bir sonraki program olan meşveret-i meşrua toplantısında tüm üyelerin katılımıyla interaktif bir toplantı gerçekleştirildi. Hemen bu toplantı akabinde genel merkez yönetim kurulu üyemiz Ufuk Yıldız tarafından faaliyet planları ve yol haritası açıklandı. Bütçe sunumu ile devam eden program akşam mevcut sektördeki üyelerin bir araya gelerek istişare toplantıları ile nihayetlendi.

Üçüncü gün programında ise Hayrat Vakfı Mütevelli Heyetini temsilen Bülent Güner konuğumuzdu. Güner üyelerimizin vizyonlarına katkı sağlamak adına geçmişe ve günümüze dair önemli önemli konulara değindi.

Isparta Yaz Çalışmamız çekilen aile fotoğrafının ardından sona erdi. Tüm katılımcılarımıza teşekkür ederiz.