Kategori: Genel Merkez0

9. Geleneksel HAYSİAD İftarı Gerçekleşti

HAYSİAD Genel Merkezi’nin geleneksel hale gelmiş olan boğazda ramazan iftarı bu yıl da yoğun katılımla gerçekleşti.

Yaklaşık 580 kişinin katıldığı iftara esnaf ve iş adamlarının yanında birçok STK temsilcisi, çok sayıda yerli ve yabancı Kuran talebesiyle birlikte İzmir, Bursa, Bilecik, Tekirdağ, Çorlu, Sandıklı gibi illerden ve ilçelerden HAYSİAD ve Hayrat vakfı temsilcileri de şeref konuğu olarak teşrif ettiler.

Harem ve Yenikapı’dan alınan misafirler, Genel Başkanımız Hacı Özdemir ve yönetim kurulu üyeleri tarafından masalarında ayrı ayrı ziyaret edilerek davete icabetlerinden dolayı kendilerine teşekkür edildi.

Boğazın eşsiz manzarası ve esintileriyle iftar vaktini bekleyen katılımcılar HAYSİAD’ın vesilesi ile uzun zamandır görmedikleri dostlarıyla hasbihal etme imkânı buldular.

Hafız kardeşimizin Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından okuduğu ezanla birlikte oruç eda eden misafirlerimiz iftarlarını boğazın muazzam manzarasında yaptılar.

Emirgan Camii’nde kılınan akşam namazının ardından misafirlere geminin açık güvertesinde HAYSİAD, Hayrat Vakfı, Hayrat İnsani Yardım ve ULUED faaliyetlerinden bahsedildi.

HAYSİAD genel başkanı Hacı Özdemir derneğin hedef ve gayelerine dikkat çekti. Özellikle aylık eğitimlerle her ildeki esnaf ve iş adamlarına üç ana kategoride eğitim vermeyi hedeflediklerine değinen Özdemir bu üç kategoriyi ticari eğitimler, ticari ahlak eğitimleri ve aile hayatına yönelik eğitimler olarak sıraladı. Ticaret yapayım derken dini ve ailevi vecibelerini boşlayan tüccarın kazananlardan değil her zaman kaybedenlerden olacağına özellikle vurgu yapan Özdemir, geleceğimiz olan çocuklarımıza azami ilgi gösterilmesi gerektiğine dikkat çekti.

Konuşmaların ardından yapılan dua ile program sona erdi.

Başta davetimize icabet ederek bizimle iftar yapma nezaketini gösteren misafirlerimize ve bu güzel iftar programına vesile olan değerli sponsorlarımıza çok teşekkür ederiz.