Kategori: Genel Merkez0

Sektörel Çalışmalara Başlandı

HAYSİAD olarak Türkiye geneli teşkilatlanma çalışmalarının belirli bir seviyeye gelmesiyle birlikte sektörel çalışmalara yöneldik.

Bu minvalde sektörlere yönelik ilk toplantımızı Şubat ayında Afyon’da bir termal otelde ailecek tanışma ve kaynaşmaya imkân sağlayacak şekilde gerçekleştirdik.

Öncelikli olarak 4 ana sektöre (Gıda, Mobilya, Tekstil ve Yapı-İnşaat) yönelik organize edilen toplantıda; ticari eğitimler, ticari ahlak eğitimleri, tecrübe paylaşımları-piyasa değerlendirmeleri ve sosyal etkinliklere yer verildi.

Programın ilk günü yapılan açılış konuşması ve tanışmanın ardından Hayrat Vakfı Afyon Karahisar Temsilcisi Mesut Hızarcı’nın İşim, Ailem ve Ben sunumu gerçekleştirildi. HAYSİAD’ın da tüccarlara kazandırmayı hedeflediği Aile, sosyal yaşam ve iş vakit tanzimi prensibine değinilen program katılımcıların ilgisini çekti.

Cumartesi günü tüm sektörlerin katıldığı ortak paydaların konuşulduğu programla başladı. Hemen akabinde farklı sektörlerden 5 üyemizin tecrübelerini diğer üyelerimize aktardığı bölüme geçildi. Burada dış ticaretten e-ticarete, üretimden pazarlamaya, aile şirketlerinde kurumsallaşma aşamalarına kadar birçok konuda yaşanmış tecrübeler aktarıldı.

Cumartesi gününün 2. Programında her sektör kendi arasında bir araya geldi. Sektörde dün, bugün ve yarının değerlendirildiği, her büyüklükte üyemizin birbirinden istifade ettiği verimli bir toplantı gerçekleştirildi.

Akşam kapanış toplantısı İlahiyatçı-Yazar Enes Çalık’ın İslam Ticaret Ahlakı sunumu ile yapıldı.

Sosyal faaliyet ağırlıklı planlanan toplantımız katılımcıların büyük beğenisini topladı.