Kategori: Genel Merkez0

Ege Ziyaretlerimiz Gerçekleştirildi

Bölge ziyaretleri kapsamında geçtiğimiz hafta Balıkesir, Manisa, Aydın ve İzmir illerine gidilerek üyelerimize yönelik bir dizi program yapıldı.

 

Cuma günü Balıkesir Hayrat Vakfı Temsilcisi Husrev Kanat ve Balıkesir HAYSİAD üyeleriyle bir araya gelindi. Yapılan istişarelerin ardından ekibimiz Manisa programı için yola çıktı.

 

Manisa programımız Hayrat Vakfı İl Temsilcisi Kemal Yalçın ve HAYSİAD İl Temsilcisi Erkan Özcan’ın önderliğinde üye ziyaretleriyle başladı. Günün akşamında yaklaşık 20 kişilik hazirunla yapılan detaylı tanışmanın ardından HAYSİAD faaliyetleri anlatıldı. Programın devamında “İslam Ticaret Ahlakı”, “Ümmet için Bir şey Daha Yap, İşletmeni Geliştir” ve “Geleceğin Türkiye’si, Ticaretin Esasları ve Şirketlerin Doğru Yönetimi” sunumları yapıldı.

 

Cumartesi günü yapılan dar kapsamlı istişare toplantısının ardından heyetimiz Aydın’a geçti. Aydın programımız da Hayrat Vakfı İl Temsilcisi Ahmet Bulut, HAYSİAD İl Temsilcisi Bahattin Güven’in organizesinde gerçekleşti. Rehber Koleji konferans salonunda yapılan programa yaklaşık 50 üyemiz katıldı. Yine diğer bölgelerde olduğu gibi bu bölgede de İslam Ticaret Ahlakı, Tüccarın Vakit Tanzimi (Şahsı, Ailesi, Hizmeti, İşi), İrtibatın Ehemmiyeti, Maddi ve Manevi eğitimlerle (ihracat, ekip kurmak, faizden kaçış, …) üyelerin desteklenmesi gibi konulara dikkat çekildi.

 

Ziyaretimizin son gününde rotamız İzmir oldu. Çiğli Îsar Külliyesi’nde yapılan toplantıda Hayrat Vakfı İl Temsilcisi Kudret Uğur ticaretin manevi yönüne bakan bir sunum yaptı. Uğur’un sunumunun ardından HAYSİAD ekibi kendi sunumlarını gerçekleştirdiler. Program sonunda HAYSİAD İzmir İl Temsilcisi Kadir Ergül genel merkezin bu ziyaretinden çok memnun olduklarını ve üyelerin sunumlardan çok istifade ettiklerini dile getirdi. Bölge Temsilcimiz Hasan Kılıç’ta yapılan bu ziyaretin bölgeyi hareketlendirmek adına atılan güzel bir adım olduğunu söyleyerek bölgedeki çalışmaları daha da artıracaklarını ifade etti.

 

Programımızda emeği geçen ve katılan tüm HAYSİAD ve Hayrat Vakfı Temsilcilerimizle birlikte tüm üyelerimize de teşekkür ederiz.