Kategori: Genel Merkez0

Genel Merkez İftarımız Hayrat Vakfında Gerçekleştirildi

İstanbul Avrupa Yakası iftarımız 95 kişinin katılımıyla Hayrat Vakfı Genel Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Hayrat Vakfı’nın manevi ikliminde iftar vesilesiyle bir araya gelip iftar yapma imkânı bulan üyelerimiz, kılınan akşam ve teravih namazlarının ardından vakıf mütevellisinden Ahmet Semiz Amcamızın anılarıyla geçmişe gittiler.

Hayrat Vakfı’nın kuruluşundan ve Kur’an’a yapılan hizmetlerden bahseden kıymetli büyüğümüz katılımcılara ağniyâ-i şâkirîn (şükreden ve infâk eden zenginler) kıssasını anlatarak Allah’ın dinine malıyla hizmet edenlerin Allah katında ne kadar yüksek bir mevkide bulunduklarına dikkat çekti.

HAYSİAD çalışmalarından memnuniyetini dile getiren Ahmet Semiz Amcamız katılımlarından dolayı herkese teşekkür etti ve mikrofonu Hayrat İnsani Yardım Derneği Başkanı Hakkı Aygün’e teslim etti.

Aygün konuşmasına Besmelenin ehemmiyetiyle başladı ve Müminûn Suresinin 4. Ayeti olan “Ve o kimseler ki, onlar zekât (vermek) için çalışanlardır.” Ayetinin açıklamasını yaptı. İnsani yardım faaliyetlerinin motor gücünü iş adamlarının oluşturduğunu söyleyen Aygün, HAYSİAD üyelerine Hayrat İnsani Yardım Derneği’ne yapmış oldukları desteklerden dolayı teşekkür etti.

Üçüncü konuk olarak söz alan ULUED Başkanı Yusuf Irmak da kısaca dernek faaliyetlerini anlattı ve Aydınlık Yarınlara Kitap Okuma Yarışması hakkında bilgi vererek konuşmasını gerçekleştirdi.

Bir sonraki konuşmacı Genel Başkanımız Hacı Özdemir oldu. Özdemir, kısaca HAYSİAD faaliyetlerinden bahsederek özellikle HAYSİAD’ın en büyük gayelerinden birinin İmam-ı Azam gibi tüccarlar yetiştirmek olduğunu söyledi. Ayrıca ekip kurmanın ehemmiyeti ve ilmi eğitimlerle birlikte iş dünyasına ahlaki eğitimler vermenin gerekliliği gibi konulara da vurgu yaptı. Başkanımız, “Türkiye’nin dünyanın cazibe merkezi haline gelmesini fırsat bilip kendimizi uluslararası ticarete hazırlamalı ve Asr-ı Saadet’te, Medine ticaretinin Yahudilerden Müslümanlara geçtiği gibi bizim de bu zamanda İla-i Kelimetullah için ticareti tekrar ele geçirmemiz lazım.” dedi.

Genel Başkanımızın konuşmasının bitiminde Yönetim Kurulu Üyelerimiz Cüneyt Durmaz ve Harun Kaya’nın da yaptıkları kısa konuşmaların ardından programımız nihayete erdi. Gecenin sonunda davetlilerimiz çay eşliğinde birbirleriyle hasbihal etme imkânı buldu.

Başta Hayrat Vakfı Yönetimi olmak üzere iftar programımıza katılım sağlayan tüm STK başkanları, üyelerimiz ve misafirlerimize teşekkür ederiz.