Kategori: 0

Pandemi Döneminde de Faaliyetlerimize Devam Ediyoruz

Pandemi Döneminde SİAD’ların fiziki faaliyetleri kısıtlanmış olmasına rağmen HAYSİAD olarak üyelerimize hizmet etmekten vazgeçmeyerek yönetim toplantılarımıza sanal ortam üzerinden devam ettik.

Yaptığımız istişareler neticesinde bu dönemde herkesin evlerinde ve müsait olmasını fırsat bilerek bir dizi faaliyet yapma kararı aldık. Öncelikle temsilcilerimizle ve üyelerimizle irtibatımızın kopmaması adına toplantı yazılımı temin ettik ve teşkilat toplantılarımızı devam ettirdik.

Bunun yanında HAYSİAD Danışmanlık ve Bilgi Teknoloji sektöründen üyelerimizle ve yazılımcılarla yaptığımız görüşmeler neticesinde HAYSİAD’ın ana faaliyet konularından olan maddi ve manevi eğitimleri Youtube gibi mecralardan yapma fikri doğdu. Bunun da alt yapısını oluşturduk ve canlı yayınlara başladık.

Ayrıca SİAD’larda önemli bir yer tutan sektörel komitelerin istişare ve ortak çalışmaları adına her sektör için aylık toplantılar planladık.

Bugün geldiğimiz noktada 10 aylık pandemi sürecinde yaptığımız çalışmalara aşağıda değinerek bilginize sunacağız.

Aylık olarak yaptığımız teşkilat toplantılarımızda temsilcilerimizden üyelerimizle ilgili bilgiler aldık. Pandemi sürecinde illerde yapılması gereken çalışmalarla ilgili yol gösterdik ve imkânlar nispetinde 15 günlük ya da en geç aylık üye toplantıları yapılması konusunda çalışma başlattık. Çok şükür bugün itibariyle birçok ilimizde üyelerimiz toplantılarına sanal ortam üzerinden devam ediyor. Bu dönemde yaşadıkları sıkıntıları, edindikleri tecrübeleri birbirine aktarma, birbirinden istifade etme imkânı buluyorlar.

Pandemi süreciyle aktif hale getirdiğimiz Youtube HAYSİAD Kanalı üzerinden yaptığımız canlı yayınlarla üyelerimize hem maddi hem manevi eğitimler vermeye devam ettik. Alanında uzman konuklarımızı ağırladığımız canlı yayınlarımızda özellikle gündeme dair konuları işledik. E-Ticaret, İhracat, İnsan Kaynakları, Krizde Finansman ve Teşvikler gibi maddi eğitimlerin yanında, Fıkhi Yönleriyle İslam’da Ticaret, Ümit Var Olmak, Eş ve Ebeveynliğin Manevi Boyutu gibi manevi eğitimlerle de üyelerimize faydalı içerikler üretmeye gayret ettik. Bugün itibariyle gerçekleştirdiğimiz 31 canlı yayın yaklaşık 20.000 kişi tarafından izlenmiş. Pandemi öncesinde 1 yıllık yoğun faaliyetle ancak 4-5 bin kişiye ulaşabilirken bu 10 aylık pandemi döneminde 4 katından fazla kişiye ulaştık.

Yine pandemi döneminde yaklaşık 550 üyemizin katıldığı 29 sektör toplantısı gerçekleştirdik. Toplantılarda sektöre yönelik istişareler ve özellikle işletmeler adına pandemi döneminin en az hasarla atlatılması adına tecrübe ve fikir alışverişleri yapıldı.

Bunun yanında e-ticaret, ihracat gibi konulara hemen hemen tüm sektör toplantılarında değinildi.
Bazı toplantılarımıza alanında uzman konukları davet ettik ve üyelerimizin ihtiyaç duydukları konularda konunun uzmanlarından destek almalarını sağladık.

Önümüzdeki dönemde faaliyetlerimizi daha da artırarak çalışmaya devam edeceğiz.