Kategori: Genel Merkez0

Isparta, Denizli ve Afyon Sandıklı Ziyaretlerimiz Gerçekleştirildi

HAYSİAD Genel Merkez’den 9 kişilik bir heyetle Cuma günü Isparta’ya geçildi.

SAHAV (Seyit Ahmet Husrev Altınbaşak) Külliyesi’nde Cuma namazı eda edildi ve namazın ardından Muhterem Said Nuri Ertürk Hocamız ve Bülent Güner Abimiz ile hasbihal edilip istişarelerde bulunuldu. Ayrıca son dönem HAYSİAD faaliyetlerini içeren bir raporu da kendilerine sunuldu.

Günün devamında birkaç üye ziyareti yapıldı ve akşamında yine Bülent Güner Abimiz’in mihmandarlığında Isparta HAYSİAD temsilcimiz Yavuz Genç’in organizesiyle üyelerimizle bir araya gelindi. Yapılan detaylı tanışmanın ardından HAYSİAD faaliyetleri anlatıldı. Yine diğer bölgelerde olduğu gibi bu bölgede de İslam Ticaret Ahlakı, Tüccarın Vakit Tanzimi (Şahsı, Ailesi, Hizmeti, İşi), İrtibatın Ehemmiyeti, Maddi ve Manevi eğitimlerle (ihracat, ekip kurmak, faizden kaçış, …) üyelerin desteklenmesi gibi konulara dikkat çekildi.

 

Programın devamında söz alan Bülent Güner Abimiz HAYSİAD faaliyetlerini takip ettiğini ve güzel işler yapıldığını söyleyerek üyelerinin de HAYSİAD’a maddi-manevi sahip çıkması ile ileride yapılan bu çalışmaların daha güzel neticelere vesile olacağını dile getirdi.

 

Isparta’da gerçekleştirdiğimiz programımızın ardından ikinci rotamız Denizli oldu. Şube başkanımız Erdoğan Tefe’nin fabrikasında üyelerle yapılan kahvaltının ardından üretim hattı gezildi ve şube başkanımız ile akabinde hazirunun tecrübeleri dinlendi.

 

Buradaki program da üye ziyaretleri ve akşamında da şube üyelerinin de katılımıyla tanışma, eğitim ve istişarelerle devam etti. Gecenin devamında Denizli’de meftun bulunan Risale-i Nur Kahramanları kabirlerinde ziyaret edildi. Yapılan hatim ve duaların ardından ekibimiz Sandıklı’ya geçti.

 

Sandıklı’daki programımıza ilçeden yoğun bir katılım oldu. Hayrat Vakfı Temsilcisi Necdet Canbaz’ın ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda tanışmanın ardından “İslam Ticaret Ahlakı”, “Ümmet için Bir şey Daha Yap, İşletmeni Geliştir” ve “Geleceğin Türkiye’si, Ticaretin Esasları ve Şirketlerin Doğru Yönetimi” sunumları yapıldı.

Programın ardından mobilya sektörü üyelerimizden Mustafa Toptaş’ın yeni girişimi olan sera bahçeleri ziyaret edildi.

Programımızda emeği geçen ve katılan tüm HAYSİAD ve Hayrat Vakfı Temsilcilerimizle birlikte tüm üyelerimize de teşekkür ederiz.